A női meddőség diagnózisa
Az Ön reprodukciós potenciálja könnyen kimutatható egy ultrahangot és termékenységi hormonvizsgálatot is magában foglaló vizsgálattal.
Mi a nő diagnózisa?
A fogamzási konzultáció az első lépés a nő meddőségének diagnosztizálásában, illetve egy módja annak, hogy többet tudjon meg a termékenységéről. Az átfogó kezdeti konzultáció magában foglalja a termékenységi hormonok vérvizsgálatát, a kórtörténet áttekintését, egy ultrahangvizsgálatot és egy személyre szabott kezelési tervet.
Mire számíthat egy nő diagnosztizálásakor?
A meddőség diagnosztizálásakor mindenekelőtt az a célunk, hogy a legmodernebb technológia segítségével alapos vizsgálatot végezzünk a meddőség okának megállapítása érdekében.
Miért a Repromedica?
A meddőségi kezelés folyamata elsősorban a kölcsönös bizalom, a minőségbiztosítás és az elégedettség kérdése. Erősségünk a csapat minden egyes tagjának magas szintű szakértelme, valamint az empátia, a segítőkészség és az Ön aggodalmainak megértése.
Kellemes környezet
Emberi megközelítés
Szakértői kezelés
Családjaink referenciái
Segítünk felfedezni a mesterséges megtermékenyítésben rejlő boldogságot...
A női meddőség diagnózisa
Érdeklődés és megválaszolatlan kérdések esetén kérjük, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk.
Várjuk Önt
Megtalál minket a Horský parkban, a Búdková 26. szám alatt.A klinika és a kényelmes parkoló a Pozsonyi várból Patrónka felé haladva található.
ReproMedica, s.r.o.
Búdkova 26
811 04 Bratislava
Szlovák Köztársaság
Nyitva tartás
H-P: 7:00-15:30
Gyakran ismételt kérdések
Az alábbiakban választ talál a pácienseink leggyakoribb kérdéseire. Ha bármelyikről megfeledkeztünk, kérjük, forduljon hozzánk bizalommal.
- Nőgyógyászati alapvizsgálat
- A medence ultrahangos (ultrahangos) vizsgálata
A vizsgálat során felmérik a méh méretét és alakját, az izomcsomók (miómák) jelenlétét, a méhnyálkahártya magasságát és minőségét. Kimutatja továbbá a petefészkek állapotát, a tüszők növekedését és a ciszták vagy az endometriózis jelenlétét.
- Hormonszint-vizsgálat (vérvizsgálat) - Hormonprofil
Ez a vizsgálat információt ad a petefészkek állapotáról és az érett petesejtek termelésére való képességükről, valamint a stimuláns gyógyszerekre adott lehetséges reakciókról. Ez egy vérvizsgálat a menstruáció 1. és 4. napja között. A tüszőstimuláló hormon (FSH) és a luteinizáló hormon (LH) szintjét vizsgálják. Meghatározható az anti-mülleriánus hormon (AMH) szintje is, amely a petesejtkészletről tájékoztat. A hormonvizsgálat standard része a prolaktin (PRL) és a pajzsmirigyhormon / TSH, FT4 / és egyéb hormonok szintjének meghatározása is.
- A hüvely és a méhnyak mikrobiológiai vizsgálata (chlamydia, ureoplasma, mycoplasma)
- Nemi úton terjedő betegségek - STD-k
- Cytológia
- Mammográfia/ emlő ultrahang
- A belső nemi szervek - petevezetékek, petefészkek, méh, vagy összenövések, endometriózis lerakódások stb. eltávolítása (ultrahangvizsgálat - HyFoSy vagy laparoszkópia - LSK).
- A méhszájszonográfia (HyFoSy ) a méh üregének állapotát és a petevezetékek átjárhatóságát vizsgáló ultrahangvizsgálat. A vizsgálat a menstruációs vérzés megszűnése után a peteérés időszakáig végezhető.
- Immunológiai vizsgálat (spermiumok, placenta és petefészek struktúrák elleni antitestek)
A spermiumokkal, petesejtekkel és embriókkal szembeni antitestek és antifoszfolipid antitestek jelenlétét mutatják ki. Az immunológiai vizsgálat olyan párok esetében fontos, ahol a páciens ismételt embrióátültetésen esett át nagyon jó minőségű embriókkal, és ahol a kezelés a nagyon jó körülmények ellenére sem jár sikerrel. A vizsgálatot azoknál a betegeknél is el kell végezni, akiknél az IUI módszerrel történő kezelés ismételten sikertelen volt, és a partner ismételt spermogramja teljesen normális. A spermiumok, a trofoblaszt (méhlepény) és az embrió burka (zona pellucida) elleni antitesteket vizsgálják. Indikált esetekben a sejtes immunitás (NK-sejtek) vizsgálatát is elvégzik.
- Genetikai vizsgálat
Ez egy kromoszómavizsgálat, amely információt ad a partnerek genetikai összetételéről. A kariotípus (kromoszómák száma) meghatározását ismételt spontán abortuszok után vagy az IVF-kezelés ismételt sikertelensége esetén végzik el a nőknél. A vizsgálatot olyan pároknál is célszerű elvégezni, ahol az embriók nem fejlődnek normálisan.
- Hematológiaivizsgálat
Vizsgálat a fokozott véralvadást okozó betegségek jelenlétére, ami a spontán abortusz nagyobb valószínűségét eredményezi.
- Endokrinológiai vizsgálat
- Diabetológiai vizsgálat
- Pszichológiai és szexológiai vizsgálat - a szexuális együttlét nehézségei, pszichoreaktív zavarok stb. esetén.
Elfelejtettük a kérdését?
Ne habozzon kapcsolatba lépni velünk. Örömmel válaszolunk mindenre.