Szociális fagyasztás. Kapcsolat ❄️.

Legyen adományozó + Ajándék 🎁.

Szociális fagyasztás. Kapcsolat ❄️.

Legyen adományozó + Ajándék 🎁.

Faqs

Gyakran ismételt kérdések

Az alábbiakban választ talál a pácienseink leggyakoribb kérdéseire. Ha bármelyikről megfeledkeztünk, kérjük, forduljon hozzánk bizalommal.

1. Adományozott petesejtekkel történő kezelés előtt állok.


Prečo sa rozhodnú mladé ženy pre darovanie oocytov?

Darovanie vajíčok, darcovstvo krvi a plazmy patrí k spôsobom, ako pomôcť. Potenciálnej darkyne sa pri osobnom pohovore tiež pýtali na motiváciu a ako najčastejšie odpovede uvádzajú:Chcem pomôcť.V bezprostrednej blízkosti je niekto, kto potrebuje k otehotneniu darované vajíčka, alebo má problém s otehotnením.Keď teraz pomôžem, je pravdepodobné, že až budem pomoc potrebovať ja, nájde sa niekto iný kto bude ochotný pomôcť.

Ako sa darkyne vyberajú?

K našim požiadavkám na potenciálne darkyne, okrem všetkých negatívnych testov (krvné testy na vylúčenie infekčných chorôb – HIV, syfilis, hepatitída B a C, genetické testy – karyotyp a nosičstvo cystickej fibrózy, SMA, krvné testy na určenie krvnej skupiny a Rh faktoru, hormonálne vyšetrenie, gynekologické  vyšetrenie) patrí:

Vek ženy – medzi 18. a 35. rokom života, BMI – do 25, minimálne ukončené stredoškolské vzdelanie, v minulosti absolútne žiadne užívanie drog, žiadne trvalo užívané lieky, v osobnej a rodinnej anamnéze žiadne psychiatrické poruchy a ochorenia a žiadne známe dedičné choroby.

Je darovanie anonymné?

Darovanie vajíčok v SR je obojstranne anonymné.

Ako klinika Repromedica priraďuje darkyňu alebo darcu?

Naša klinika disponuje širokou databázou darkyň a darcov a preto sme schopní splniť požiadavky liečeného páru takmer na 100 %. Čím viac informácií od liečeného páru dostaneme, tým presnejšie môže náš tím darkyňu, alebo darcu vybrať.

Je možné na želanie liečeného páru priradiť aj darkyňu iného etnika?

Klinika ReproMedica má v databáze darkýň oocytov aj mladé ženy – potenciálne darkyne (občianstvo SR), ktoré sú iného etnika.

Kedy je darkyňa vybraná?

Vhodná darkyňa je vybraná 6 týždňov pred odberom oocytov.

Kedy dostanem informácie o darkyni?

Informácie o darkyni (ako je vek a krvná skupina) získate 2 až 3 týždne pred odberom oocytov.

Aký je maximálny vek príjemkyne?

V SR nemáme vekový limit na príjemkyne, závisí vždy na konkrétnom prípade.

Kto je z právneho hľadiska rodičom dieťaťa, ktoré sa narodilo po liečbe darovanými spermiami a darovanými oocytmi?

Podľa platných právnych predpisov je v SR liečba neplodnosti možná iba u heterosexuálnych párov. Žena a muž, ktorí podpísali informovaný súhlas s liečbou, sa zo zákona stávajú matkou a otcom dieťaťa / detí so všetkými rodičovskými právami a povinnosťami.

Aké vyšetrenia budem pred liečbou absolvovať?

U žien nad 40 rokov veku odporúčame mamografické vyšetrenie, onkologické vyšetrenie z cervixu uteru, a odporúčania gynekológa, že je možné otehotnieť. Ďalej Vaše a partnerove testy STD (testy na sexuálne prenosné choroby) nie staršie ako 6 mesiacov). Od Vás hormonálny profil, kultivácie.  Od Vášho partnera výsledky vyšetrení spermiogramu.

Ktorý je prvý deň menštruácie, keď na ich začiatku špiníte?

Špinenie sa neberie ako začiatok menštruácie. Za prvý deň menštruácie považujte prvý deň normálneho (štandarného)menštruačného krvácania, ak začne menštruácia po 20 hodine večer, berte za prvý deň menštruácie nasledujúci deň.

Koľko dní abstinencie partnera je najvhodnejšie pre kvalitu spermií?

Odporúčajú sa 3 dni pohlavnej abstinencie, najmä preto, aby bol dostatočný objem ejakulátu pre spracovanie laboratóriom. Nie je potrebná dlhodobá abstinencia, pretože tá môže mať negatívny vplyv na morfológiu spermií.

Je možné nejako podporiť lepšiu kvalitu spermií pred odberom?

Áno, na kvalite spermií sa podieľajú všetky vplyvy, s ktorými bol muž v kontakte posledné 3 mesiace pred odberom. Preto nie je potrebný žiadny špeciálny režim v krátkej dobe pred odberom ejakulátu.

2. Én vagyok pre-embrió transzfer


Mikor kerül sor az embrióátültetésre?

‍Az
embrióátültetés tervezésétaz orvos végzi az embriológussal és a pácienssel együttműködve. Az átültetésre általában a donorpetesejt-nyerést követő 5. napon kerül sor. A koordinátor tájékoztatja Önt az embrióátültetés időpontjáról.

‍Hányembriót ültetnek át?

‍ Általában
egy, legfeljebb két embriót. A többi jó minőségű embriót javasoljuk lefagyasztani.

‍Milyenminőségűek az embriók az egyes napokon?

‍Az
embriókminőségéta fejlődés második napjától lehet értékelni. Egy kétnapos embriónak lehetőleg 3-4 sejtesnek kell lennie. A háromnapos embrió ezután 6-8 sejtes. A fejlődés negyedik napján az embrió morulává válik, és a legalacsonyabb sikerességi arányt figyelték meg (Embrioszkópon keresztül), ezért az embrióátültetésre a fejlődés 5. napján kerül sor, amikor az embrió blasztocisztává válik.

‍Mit kellhozni az embrióátültetéshez?

‍Az emb
rióátültetéshez semmi különlegeset nem kell hoznia.Minden aláírt beleegyező nyilatkozatot hozzon magával a kezelésre, továbbá, ha a fel nem használt embriókat le kívánja fagyasztani, egy aláírt embriófagyasztási beleegyező nyilatkozatot.

‍Teli hólyaggalkellrendelkeznem az embrióátültetés előtt?

‍Nem
szükséges, hogy az embrióátültetéshez rendkívül telt hólyaggal rendelkezzen. Javasoljuk, hogy közvetlenül az embrióátültetés előtt ne menjen ki a WC-re, hogy kiürítse a hólyagját. A mérsékelten telt hólyag segít a méh megfeszítésében, így könnyebbé válik az embriók bejuttatása a méhbe.

‍Mennyiideig tart maga az átültetés?

‍Egy egyszerű
átültetés 2-3 percet vesz igénybe. Az átültetés után Ön körülbelül 10-15 percig fekve marad. Ezután hazamehet.

‍Melletted lehet-e partnered az embrióátültetés során?

‍Egy
partner is jelen lehet az embrióátültetés során.

3. Embrióátültetés után vagyok


Az
embrióátültetés után ágyban kell feküdnöm?

‍Az
embrióátültetés után nincs szükség teljes ágynyugalomra. Normális napi rutint ajánlunk, a stresszhatások, például a fizikailag megterhelő sportolás vagy a nehéz fizikai munka korlátozásával. Betegszabadságra nincs szükség.

‍Mikorutazhatok haza az embrióátültetés után?

‍Az
embrióátültetésutánnincsenek utazási korlátozások. A páciensek általában az embrióátültetés napján, legkésőbb a következő napon minden közlekedési eszközzel hazautazhatnak.

‍Mikorágyazódnak be az embriók a méhbe?

‍Az embriók
általában az embrióátültetést követő 6. napon , legkésőbb a következő napon ágyazódnak be (nidát) a méh nyálkahártyájába.-

‍Megkezdődötta vérzés, ez normális?

‍A vérzés
az embrióátültetést követő 10 napon belül jelentkezhet. Ennekoka lehet a méhnyak kisebb sérülése az átültetés során és az embriók további, későbbi beágyazódása. Ez a foltosodás nincs hatással a kezelés eredményére. Erős vagy elhúzódó vérzés esetén forduljon orvosához.

‍Mindegyik gyógyszeremet tovább kell szednem?

‍Igen
, folytassa az embrióátültetés előtt szedett összes gyógyszer szedését.

‍Mikorkell vizsgálatot végezni?

‍Nagyon
fontos, hogy az átültetés utánkörülbelül14 nappal HCG (vér)vizsgálatot végeztessen orvosával.

4. Pozitív HCG tesztem van


Pozitív HCG-tesztem van

‍Folytassa
az összes gyógyszer szedését, és a pozitív teszt után 14 napon belül kérjen időpontot ultrahangvizsgálatra.

‍Megkezdődött avérzés, mit tegyek?

‍Ne szedjen
semmilyen gyógyszert, célszerű nyugalmi kúrát tartani. Szövődmények esetén orvosával kell konzultálni.

‍Mikorcélszerű ultrahangvizsgálatot végeztetni?

‍A
pozitív HCG-tesztet követő 14 napnál hamarabb nem érdemesultrahangvizsgálatotvégeztetni.

‍Hogyanszedjem tovább a gyógyszereimet?

‍Minden
gyógyszert változatlanulszedjen(kivéve, ha orvosa már az átvitel előtt másként rendelkezett) az első ultrahangvizsgálatig, amelyet a pozitív terhességi tesztet követő 14 napon belül kell beütemezni.

5. Negatív HCG tesztem van


Kihez forduljak a további kezeléssel kapcsolatban?

‍A
sikertelen kezelés értékelése és a következő kezelési stratégia meghatározása érdekében 10-14 napon belül keresse fel azt az orvost, aki a kezelési tervét összeállította.

‍Folytassam a gyógyszereim szedését?

‍Ha
negatív a terhességi tesztje, egyszerre abbahagyhatja az összes gyógyszer szedését. Az egyetlen kivétel a Prednisone napi 10 mg (2tbl) feletti adagban történő szedése. Beszéljen a felíró orvossal arról, hogyan lehet fokozatosan abbahagyni.

‍Mikorvégezhetem el a következő kezelésemet?

‍Ha
vannak fagyasztott embriói egy korábbi ciklusból, amelyben nekünk adományozott petesejteket kapott, akkor a következő ciklusban be lehet ütemezni a krioembrió-átültetést. Ha újabb kezelésre van szüksége adományozott petesejtekkel, a megfelelő következő kezelés időpontját orvosa fogja javasolni.

Elfelejtettük a kérdését?

Ne habozzon kapcsolatba lépni velünk. Örömmel válaszolunk mindenre.

MI ITT VAGYUNK AZ ÖN SZÁMÁRA

Kapcsolatfelvétel

Örömmel válaszolunk minden kérdésére.

Küldjön nekünk egy e-mailt, és 24 órán belül válaszolunk.

Ha inkább telefonon szeretne érdeklődni, hívjon minket bármikor ezen a számon.

Megtalál minket a Mountain Parkban a Búdková 26. szám alatt.

A "Egyetértek" gombra kattintva Ön hozzájárul ahhoz, hogy a cookie-kat az Ön eszközén tároljuk a webhely navigációjának javítása, a webhely használatának elemzése és a marketingtevékenységünk támogatása érdekében. További információkért kérjük, tekintse meg adatvédelmi szabályzatunkat.