IVF
Az IVF-ciklus körülbelül egy hónapig tart a gyógyszer szedésének megkezdésétől a terhességi tesztig.
Mi az IVF?
Az in vitro megtermékenyítés (IVF) körülbelül egy hónapos ciklus, amelyben az Ön petefészkeit stimulálják. Egy egyszerű műtéti eljárással, általános érzéstelenítésben eltávolítják a petesejtjeit, amelyeket aztán megtermékenyítenek. A megtermékenyítés az a folyamat, amelynek során speciális sebészeti eljárásokkal segítik a spermiumok megtermékenyítését a petesejtben.
A megtermékenyített petesejtet vagy embriót ezután egy egyszerű, érzéstelenítést nem igénylő eljárás során beültetik a méhbe. Előfordulhat, hogy friss embriót ültetnek át, de az is lehet, hogy nem. 14 nappal az embrióátültetés után vérvizsgálatot végeznek, hogy megállapítsák, hogy az eljárás terhességhez vezetett-e.
Cím:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.
Cím:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.
Mire számíthat az IVF esetében?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare.
Miért a Repromedica?
Kellemes környezet
Emberi megközelítés
Szakértői kezelés
Családjaink referenciái
Segítünk felfedezni a mesterséges megtermékenyítésben rejlő boldogságot...
IVF
Érdeklődés és megválaszolatlan kérdések esetén kérjük, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk.
Várjuk Önt
Megtalál minket a Horský parkban, a Búdková 26. szám alatt.A klinika és a kényelmes parkoló a Pozsonyi várból Patrónka felé haladva található.
ReproMedica, s.r.o.
Búdkova 26
811 04 Bratislava
Szlovák Köztársaság
Nyitva tartás
H-P: 7:00-15:30
Gyakran ismételt kérdések
Az alábbiakban választ talál a pácienseink leggyakoribb kérdéseire. Ha bármelyikről megfeledkeztünk, kérjük, forduljon hozzánk bizalommal.
MACS (MÁGNESESEN AKTIVÁLT SEJTVÁLOGATÁS) - A SPERMIUMOK KIVÁLASZTÁSÁNAK MÓDSZERE.
(MACS) hatékony módja a funkcionális spermiumok kiválasztásának és a terhességi arány növelésének.
A MACS® ART Annexin V rendszert úgy tervezték , hogy szelektíven eltávolítsa a hibás, bár morfológiailag megkülönböztethetetlen sejteket a beteg mintájából. A folyamat a hibás spermiumok mágneses jelölésével kezdődik, amelyeket ezután egy elválasztó oszlopon vezetnek át, ahol szelektíven felfogják őket. Az ép, túlélő spermiumok, amelyek nem mutatják a töredezett DNS jeleit, áthaladnak az oszlopon, és további felhasználásra (ICSI vagy kriokonzerválás) összegyűjtik őket.
A megtermékenyítésre kész spermiumok közvetlen kinyerése kulcsfontosságú előnyt jelent a hagyományos DNS-fragmentációs vizsgálatokkal szemben, amelyek során a beteg csak a sérült sejtek százalékos arányáról kap nem praktikus információt.
IVM - in vitro petesejt érés
Ez az éretlen petesejtek gyűjtése stimulálatlan vagy minimálisan stimulált petefészekből. A petesejt érése és megtermékenyítő képességének megszerzése laboratóriumi körülmények között történik.
Jelzések:
- olyan betegeknél, akiknél hagyományos stimulációval nem lehet érett petesejteket nyerni
- a hiperstimulációs szindróma magas kockázatának kitett betegeknél
- policisztás ovárium szindrómában (PCOS) szenvedő betegeknél
- magasan differenciált tüszőnövekedéssel rendelkező betegeknél egyetlen stimuláción belül
- petefészekműtét utáni betegeknél
ME - Az embriók megfigyelése
A nem invazív folyamatos embriófigyelés egy olyan módszer az in vitro embriókultúrában, amely lehetővé teszi az embriók fejlődésének nyomon követését anélkül, hogy az inkubátoron kívül mikroszkóp alatt kellene ellenőrizni a fejlődésüket. Ez lehetővé teszi folyamatos monitoron történő nyomon követésüket. Az átültetésre legalkalmasabb embrió kiválasztása hatékonyabb, és ezáltal nő a sikeres terhesség esélye.
Az ME fő előnyei a következők:
- az embriók kezelésének minimalizálása, ami csökkenti az embriók károsodásának kockázatát
- az összes embrió állapotának folyamatos áttekintése
- pontosCO2-, O2- és hőmérséklet-szabályozás az embriók tenyésztése során
- az embrió állapotának pontos dokumentálása
Ez a viszonylag új módszer, amelyet az asszisztált reprodukcióban vezettek be, a méhbe való beültetésre alkalmas embriók jobb kiválasztását teszi lehetővé, és növeli a kezelés utáni terhességek arányát. Az EmbryoScope készüléket használjuk az embriók állandó megfigyelésére.
Az embriók laboratóriumi körülmények között történő tenyésztése leggyakrabban a petefészekpunkció után 2-5 nappal történik.
Nagyobb számú embrió esetében a morfológiailag legjobban fejlődő embrió kiválasztására szabványos ötnapos tenyésztést alkalmaznak, amely lehetővé teszi a transzferre (= a méhbe való beültetés) legalkalmasabb embriók ellenőrzését és későbbi kiválasztását.
Ha az embriók száma alacsony (2-3 embrió), és már a tenyésztés kezdetén eltérő fejlődést mutatnak, az embriókat a tenyésztés második vagy harmadik napján lehet a méhbe ültetni.
Embriotranszfer - az embriók méhbe történő átültetése a páciens számára egyszerű és fájdalommentes eljárás, amely hasonló a normál nőgyógyászati vizsgálathoz. Az embriókat egy vékony transzferkatéteren keresztül juttatják be a méhüregbe.
A KET vagy felolvasztott embrió transzfer ugyanaz, mint az embrió transzfer. A páciens KET-re való felkészítése a méhnyálkahártya ultrahanggal ellenőrzött hormonális stimulálásából áll. Az embriókat felolvasztják, minőségüket felmérik, és rövid tenyésztés után egy vékony transzferkatéteren keresztül a méhüregbe helyezik őket.
AZH - asszisztált zónakeltetés
Olyan mikromanipulációs technika, amelynek során az embrió burkát (zona pellucida) egy kis területen megbontják. Ahhoz, hogy az embrió be tudjon fészkelni a méhnyálkahártyába, ki kell utaznia a zona pellucidából, amely a tenyésztési időszak alatt védi az embriót. Egyes esetekben az embrió beágyazódása meghiúsulhat, mert a zona pellucida túl kemény. A lézersugárral kíméletesen megbontják a burkot, és szabaddá teszik az utat az embrió számára. Az AZH-val nem lehetséges az embrió károsítása.
Az EmbryoGlue® az embriók méhbe történő átültetéséhez használt táptalaj, amely az optimális embriófejlődéshez szükséges összes fontos tápanyagon kívül egy hialuronsav nevű anyagot is tartalmaz magasabb koncentrációban. A hialuronsav a természetben magasabb koncentrációban fordul elő a tüszőfolyadékban, valamint a petevezetékben és a méhben lévő folyadékban, ahol fokozott viszkozitású környezetet teremt. Független kutatások kimutatták, hogy nagyobb a terhesség esélye, ha az EmbryoGlue® táptalajt használják az embriók méhbe történő átültetéséhez, mint az alacsony koncentrációjú vagy hyaluronsav nélküli táptalajt. Az EmbryoGlue® alkalmazható minden fejlődési stádiumban lévő embrió átültetésére, a kétnapos embrióktól a blasztocisztákig, függetlenül attól, hogy friss vagy fagyasztott embriót ültetnek-e át.
PGS - preimplantációs genetikai szűrés
A PGS az embrió genetikai állományában bekövetkezett bármilyen változás keresése. Ezzel a módszerrel a teljes DNS-t vizsgáljuk nagy metszetekben. A PGS a fluoreszcens in situ hibridizáció (FISH) technikáját alkalmazza, amely lehetővé teszi az 5. vagy 8. kromoszóma korlátozott számának elemzését, leggyakrabban azokét, amelyek számbeli eltérései spontán vetéléshez vagy súlyos genetikai fogyatékossággal született gyermek születéséhez vezetnek (például Down-, Patau- és Edwards-szindróma). A FISH-módszert nagyrészt felváltja az array CGH-módszer (ún. mikrochipek), amely lehetővé teszi az összes kromoszóma elemzését , miközben maga a megtermékenyítés természetes módon történik (azaz a spermium és a petesejt spontán összeolvad).
Indikációk:
- a beteg életkora 37 év feletti
- ismételt sikertelen IVF ciklusok
- ismételt spontán vetélések
- egy súlyos spermiogram-zavarral küzdő partner
- korábbi rákkezelés az egyik partnerben
PGD - Preimplantációs genetikai diagnosztika
A PGD esetében egy konkrét genetikai változás kereséséről van szó. Vagyis olyan szülőknek szánják, akik a kromoszómák közötti genetikai anyag átrendeződések (transzlokációk, deléciók stb.) hordozói . Ez a technika lehetővé teszi egy olyan embrió kiválasztását, amely nem hordozza az elváltozást.
Monogén betegségek preimplantációs genetikai diagnózisa
Az embriók genetikai vizsgálata, amelyet olyan párok számára terveztek, akiknek ismert genetikai eltérésük van, és akiknél fokozott a kockázata annak, hogy genetikai terheléssel rendelkező gyermekük születik. A módszer alkalmazásának előfeltétele, hogy a betegség génszinten vizsgálható legyen, vagyis a betegségért felelős konkrét génváltozás (mutáció) ismert legyen a családban (cisztás fibrózis, gerincvelői izomsorvadás, Duchenne-izomdisztrófia, Huntington-kór).
Elfelejtettük a kérdését?
Ne habozzon kapcsolatba lépni velünk. Örömmel válaszolunk mindenre.